Lack of Art

2015
Mis teeb artistist artisti ja kunstnikust kunstniku? Kas kunstnik saab olla korraga kunstnik ja artist või vastupidi? Kas ühel on midagi rohkem, kui teisel?

"Lack of Art" on interdistsiplinaarne minifestival, kus ühe katuse all kohtuvad erinevad kunstivormid. Oma lavastusi näitavad Eestist pärit, välismaal õppivad kaasagsed tsirkusekunstnikud.  Paralleelselt etendustega on avatud ka näitus, kus kunstnike poolt eksponeeritud tööd tegelevad samade küsimustega, mis on luubi all ka tsirkuselavastustes.
 
Eestis on tsirkusekunst arusaamatu tegevus, ikka seostatakse seda loomadega telgis või punaseninaga klouniga. Lack of Art soovib panustada, et taolised stamparvamuseste küüsis olevad inimesed näeksid midagi erinevat, nimelt uut tsirkust. Siit arenes välja idee kutsuda tsirkusekunstnike kõrvale "päris" kunstnikud. Esmapilgul tundus, et nemad ei pea võitlema vanade tabudega ja õigustama enese olemasolu kunstnikuna, kuid peagi selgub, et kellegil ei ole liiga lihtne. Meil on sarnased mured ja rõõmud.

Osalevad kunstnikud moodustavad üsna mitmekülgse komplekti, vaataja, isegi kui ta oleks esimest korda kunstninäitusel, saab kindlasti kunstist aru, sest terve festivali raames rõhume me nii lavastustevalikus kui ka näitusel sisule ning ei varja seda, vaid üritame vaatajal aidata teemasid mõista.
 
Toetavad: MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus, OMAtsirkus, EceröLine, Saku Õlletehas, Trikivabrik, Pardimäe Lokaal

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Laulutrikk

Järgmine

Töö teisega

Jaga seda artiklit