moiste

2017
Ruum on Kanuti Gildi SAALi "Valge Box", valgus "Whitewash" ja kostüümid "Casual Grey". Žanrimääratlus on kõige üldisemalt etenduskunst, seejärel tantsulavastus, siis tsirkuse lavastus ja alles siis kujutav kunst.
Laval on 5 artisti, kelle tantsu- ja tsirkusetehniline tase on valitud tehnika raames perfektne - on kaanonit, sünkrooni, jadasid, pause ja palju muud. Tegeletakse ühtsuse ja lihtsusega, tervik moodustub unisoonis, kus viis erinevat keha teevad sama asja, kuid erinevas tämbris või helistikus.
Artistid on osad tervikust. Seal on mitu kätt, mõned jalad, küünarnukk. Liigutus või liikumatus muudab olemise tervikuks ja üheks samal ajal. Tervikuks, kus kõik üksikud on ühinenud, kas asendi või suhte kaudu. Kui iga üksik taas eraldada, siis ruumis jääb nende vahele tühimik, kuid ajalises kontekstis püsib nende vaheline asend ehk nad on siiski kõik korraga tajutavad.
Pannes lavastus lineaarsele joonele saab väita, et see kõik on liiga lühike või liiga pikk. Lavastaja seda aga ei tee. "moiste" on tervik.

Lavastaja: Kädi Metsoja
Helikujundus: Lars Schmidt
Stiil ja MUAH, lavakujundus: Alissa Šnaider
Graafiline disain: Kristin Made
Dramaturg: Kaja Kann
Tehnilised trikid: Margus Terasmees
Laval: Edgar Vunsh, Markus Muide, Kreete Tarmo, Liis Maria Kaabel, Marta Vunsh
Etenduse kestvus: 50 minutit
Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus

Koostööpartnerid: OMAtsirkus, Kanuti Gildi SAAL, Tallinna Vanalinna Päevad
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, AkroKoda, Trikivabrik


→ Reklaamklipp

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Veel üks kingitus

Järgmine

Mina! Mina! Mina!

Jaga seda artiklit