EAGC 2023 tulemused

EAGC saavutasid eestlastest kõrgeima koha Akrobaatika Kooli sportlased Lilli Jesse, Kirke Arukaevu ja Liisa Männiko. Tüdrukud näitasid Age11-16 kolmikute arvestuses nii tasakaalu kui tempokavas tehniliselt väga puhtaid sooritusi kogudes mõlemas kavas pea 26 punkti. Akrobaatika Kooli sportlased võitlesid kuni viimase hetkeni finaali koha eest, aga paraku jäid esimesena reservi kaotades 8. kohale tulnud Soome kolmikule vaid 0,05 punktiga. Kokkuvõttes jäid Lilli, Kirke ja Liisa kõrgele 12. kohale. See on seni Eesti sportlaste parim saavutus Euroopa Meistrivõistlustel.

11-16 WG – Liisa, Kirke, Lilli
Tempokava – 25,700 / 11. koht
Tasakaalukava – 25,850 / 15. koht
All-around 12/23

11-16 kolmik koosseisus Jette, Bianca, Simone näitasid ilma suurte vigadeta kaks ilusat ja stabiilset kava ja saavutasid kokkuvõttes 20. koha.

11-16 WG – Jette, Bianca, Simone
Tempokava – 24,350 / 18. koht
Tasakaalukava – 24,500 / 21. koht
All-around 20/23

Tahaks eraldi välja tuua, et 12-18 vanusklassi kolmiku saavutusega oleme eriti uhked tempokava üle. Soorituskohtunike poolt tüdrukutele antud kõrged 17.00 punkti tõid nad 17. kohale. Kahjuks tasakaalukava järel langesid nad 10 koha võrra, kuid üldarvestuses jäid nad siiski 25. kohale, mille üle saame ainult uhked olla.

12-18 WG – Ellinor, Krõõt, Katariina