Uneskõndijad

2006/2007/2008
"Uneskõndijad" on ilus, kummastav, irooniline, humoorikas ja vahel ka õudusesse kalduv lugu inimestest, kes ei tunneta end päris hästi sobivat ühiskondlikku gruppi, milles nad igapäevaselt liiguvad.
Meie jaoks on oluline analüüsida, mitme rulli otsa peab inimene ronima, et tekitada vaatajas emotsiooni ja reaktsiooni. Ja kas alati peab olema vaataja ainsaks reaktsioonis ´super, see on enne olematu ja käsi kokku lüüa´, või on olemas veel teisigi võimalusi etenduse nautimiseks.
Oluline koht "Uneskõndijates" on muusikal, mis on kirjutatud Islandi helilooja Johhan Johhansoni poolt. See on imeline, vaikne ning taas ja taas tundub, et kõlab sama lugu veidi teises võtmes. Nii ehk tundub ka vaatajale, et ma tean neid lavalt peegelduvaid olukordi, mulle on see tuttav, ma saan aru.
Ei midagi enneolematut!
Või ehk siiski!
Noored tsirkuseartistid kiiguvad, kulgevad, hüppavad, hoiavad tasakaalu, loobivad, kukuvad, püüavad, toetuvad, keerutavad ja ronivad. Kasutades selleks kõigeks oma enese ja teiste keha ning tavapäraseid tsirkuse rekvisiite.

Kaja Kann / OMAtsirkuse lavastaja:
Tsirkus on olnud läbi aegade särav peopaik. Vaatajate ootuseks on näha midagi enneolematut. Artistid esitlevad inimvõimete piire. OMAtsirkus aga kõnnib oma rada. Meie jaoks on oluline laval inimene ja inimlikkus.

Lavastaja: Kaja Kann
Tsirkuse artistid: OMAtsirkuse noored
Tehniline tugi ja turvalisus: Margus Terasmees
Kunstnik: Liina Tepand
Muusika: Johann Johannsson
Hääle koolitus: Juha Valkeapää
Treenerid: Kadri Ridaste, Heidi Kann, Kaja Kann, Margus Terasmees
Abilised: kõik lapsevanemad ja sõbrad
Produtsent: MTÜ Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL


→ Etenduse salvestus (Kanuti Gildi SAAL, 2008)

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Tsirkus – see on imelihtne!

Järgmine

Circle

Jaga seda artiklit